11 stycznia 2019, autor: Kama 1

Zastanawiasz się nad depilacją laserową? Powinnaś wykonać ją właśnie w zimie!

Wszystko na temat depilacji laserowej o czym chciałaś wiedzieć - jak przygotować się do zabiegu, na czym polega i jakie daje efekty. Kompletny przewodnik!

Zastanawiasz się nad depilacją laserową? Powinnaś wykonać ją właśnie w zimie! unsplash/Yoann Boyer
Depilacja laserowa to popularny zabieg, na który decyduje się coraz więcej kobiet, a to ze względu na to, że już po kilku wykonanych sesjach można cieszyć się gładką skórą bez włosków przez naprawdę długi czas. Zobacz na czym polega zabieg, jak się do niego odpowiednio przygotować i czego należy unikać tuż po wykonaniu depilacji laserowej.

ZOBACZ TEŻ: POŻEGNAJ SIĘ Z MASZYNKĄ! WSZYSTKO, CO CHCIAŁAŚ WIEDZIEĆ O DEPILACJI WOSKIEM

Depilacja laserowa


Istnieje wiele metod depilacji , najbardziej popularną nadal pozostaje depilacja mechaniczna za pomocą depilatora czy wosku. Kobiety często sięgają również po kremy do depilacji albo zwykłą maszynkę do golenia, ale te metody nie są odpowiednie dla wszystkich. Osoby z wrażliwą skórą mogą nabawić się problemu zapalenia mieszków włosowych albo wrastających włosków, dlatego coraz częściej wybieraną techniką jest depilacja laserowa, która jest bezinwazyjna.

Depilacja laserowa polega na wykorzystaniu wiązki światła emitowanego z lasera, które przenika przez skórę i działają bezpośrednio na mieszki włosowe, które nie są zdolne do do ponownego wytworzenia włosów. Cały zabieg jest bezpieczny i nie powoduje podrażnień naskórka.

Najlepsza pora na wykonanie zabiegu


Zabieg laserowej depilacji najlepiej jest wykonać w okresie najmniejszego nasłonecznienia, czyli w zimie. A to dlatego, że cały proces opiera się na naświetlaniu skóry. A tak samo jak w przypadku opalania, trzeba chronić skórę przed nadmierną ekspozycją na słońce, by uniknąć oparzeń, tak też jest w przypadku depilacji laserowej – po zabiegu trzeba unikać nadmiernego naświetlenia (promieniami słonecznymi albo lampami w solarium). Dlatego właśnie najlepiej jest zapisać się na zabieg w zimie, w szczególności kiedy chcemy objąć depilacją takie miejsca jak twarz, by nie narażać skóry na działanie mocnego światła słonecznego.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETY PORZUCAJĄ MASZYNKI DO GOLENIA I ZAMIENIAJĄ JE NA HASZTAG JANUHAIRY!

Depilacja laserowa jak się przygotować i na co uważać po zabiegu


Tak jak w przypadku każdego zabiegu na skórę, do depilacji laserowej trzeba się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim trzeba trochę zapuścić włoski – najlepiej zrezygnować z jakiejkolwiek depilacji co najmniej na miesiąc przed umówioną wizytą. Oprócz tego trzeba również zrezygnować z wizyty w solarium i w miarę możliwości nie wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych. Kolejną sprawą są samoopalacze, z nich również trzeba zrezygnować. Należy też zaprzestać stosowania substancji światłouczulających (leki i zioła).

Po wykonaniu depilacji laserowej skóra przez jakiś czas może być lekko zaczerwieniona, ale ten stan nie powinien utrzymywać się dłużej niż kilka godzin. Przez co najmniej miesiąc nie powinno się korzystać z solarium, a skórę należy smarować kremem z wysokim filtrem. Przez kilka pierwszych tygodni trzeba też unikać gorących kąpieli, sauny, basenu, wykonywania peelingów i stosowania samoopalaczy. Niestety nie każdy może skorzystać z depilacji laserowej, jednymi z najczęściej wymienianych przeciwwskazań są: ciąża, nowotowry, infekcje wirusowe i grzybicze na obszarze skóry, który miał być objęty depilacją, opalenizna i przyjmowanie niektórych leków (światłouczulających).

Depilacja laserowa jasnych włosów


O powodzeniu zabiegu decyduje też rodzaj karnacji i kolor włosów. Największa skuteczność jest w przypadku osób o jasnej skórze z ciemnym owłosieniem. Największym problemem jest depilacja laserowa jasnych włosów. Energia wiązki lasera jest wtedy rozpraszana i nie działa skutecznie. Rozwiązaniem jest zastosowanie lasera aleksandrytowego, który działa również na włosy o niskim poziomie melaniny, czyli w kolorze blond i rudym.

ZOBACZ TEŻ: TA BLOGERKA ZNALAZŁA NOWY SPOSÓB NA DEPILACJĘ. BĘDZIECIE MEGA ZDZIWIONE

Depilacja laserowa skuteczność


Depilacja laserowa to bezinwazyjny zabieg, który nie powoduje podrażnień skóry, dlatego może być wykonywany na różnych obszarach ciała. Najbardziej popularna jest depilacja laserowa bikini, często wybieranym obszarem są również nogi i pachy. Sam zabieg nie jest niebezpieczny, ale może powodować lekki dyskomfort. Podczas jego trwania może pojawić się uczucie szczypania albo pieczenia, ale tak naprawdę wszystko zależy od tego jaki mamy próg bólu.

Jeśli chodzi o skuteczność tego rodzaju depilacji, to z pewnością daje on długotrwałe efekty, ale nie należy spodziewać się cudów już po pierwszej wizycie. Wiązka światła laseru oddziałowuje na mieszki włosowe, ale trzeba pamiętać o tym, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym tempie, dlatego też potrzebnych jest kilka sesji, by uzyskać efekt wygładzonej skóry bez włosków. Powinno się wykonać około 4 do 7 zabiegów, w kilkutygodniowym odstępie.

Dziewczyny korzystałyście z depilacji laserowej? Jakie są Wasze odczucia?

Zobacz galerię:
Wszystko co powinnaś wiedzieć na temat usuwania włosków, które rosną nad ustamii
(9 zdjęć)
Wszystko co powinnaś wiedzieć na temat usuwania włosków, które rosną nad ustamii

Polecane wideo

Skomentuj

Wasze komentarze (1)

  • gość: gość11-01-19, 16:54 cytuj
    depilacja laserowa była w moim wypadku jedna z nalejszych decyzji ostatnich lat. Nie jest najtansza ale jest mega. w koncu nie mam problemu z podraznieniami i innymi nastepstwami depilacji maszynka i zawsze mam gladkie cialo!;) same zabiegi nie sa super przyjemne ale wierzcie mi - warto!