22 marca 2019, autor: jestemania 2

Powstała szczoteczka do zębów której rączka i opakowanie pochodzą z recyklingu

To prawdziwy hit #leswaste!

Powstała szczoteczka do zębów której rączka i opakowanie pochodzą z recyklingu iStock.com
Bardzo podoba nam się ostatnio głośny ruch less waste oraz dużo trudniejszy zero waste. Każda zmiana i ograniczenie produkcji plastiku się liczy, dlatego tak przyjemnie patrzy się na działania wielkich koncernów. Tym razem pod lupę bierzemy markę Jordan, która wypuściła na rynek szczoteczkę do zębów Jordan Green Clean - jest bardzo przyjazna zarówno dla oka, jak i środowiska. Jego rączka i opakowanie zostały zrobione z recyklingu. A do tego kosztuje zaledwie kilka złotych!

ZOBACZ TEŻ: JAK WYGLĄDA DEMAKIJAŻ W WERSJI LESS WASTE? OTO NASZE SPRAWDZONE SPOSOBY!

Jeszcze niedawno ochrona środowiska kojarzyła nam się z mnóstwem wyrzeczeń, surowych zasad i rezygnowania z drobnostek, do których tak mocno zdążyliśmy się przyzwyczaić. Tymczasem marka Jordan pokazuje nam, że to wcale nie musi być drogie ani nieprzyjemne.

Szczoteczka Green Clean została zaprojektowana w myśli skandynawskiego wzornictwa, która przekłada się zarówno na część estetyczną, jak i funkcjonalną. Jednym słowem: jest prosta, ładna i użyteczna. Jej autorem jest norweski projektant Andreas Engesvik, wysoko ceniony za swoją ciężką pracę na rynku oraz zdrowe podejście do zrównoważonego rozwoju. To właśnie dlatego 90% szczoteczki jest zrobione z materiałów pochodzących z recyklingu. Pozostałe 10% to głównie szczecina, która jest wykonana z papieru z certyfikatem FSC. Tym samym nie rezygnujesz z podstawowej potrzeby, jaką jest regularne mycie zębów, jednocześnie minimalizując zużycie zasobów oraz dajesz materiałom nowe życie. Niesamowite, prawda?

ZOBACZ TEŻ: Powstała galeria dla zwolenników minimalizmu i luksusu. Można w niej kupić wyłącznie rzeczy z second handu

Szczoteczka jest dostępna w miękkim i średnim włosiu oraz 4 kolorach. Obecnie można ją kupić w drogeriach Rossmann w promocji w cenie 6,99 zł (cena regularna 9,99 zł) stacjonarnie bądź ONLINE .


Powstała szczoteczka do zębów której rączka i opakowanie pochodzą z recyklingu


Czy Ty też właśnie planujesz wielką zmianę w swojej łazience?

Zobacz galerię:
Masz tylko tyle czasu, by zużyć ulubione kosmetyki. Później musisz je wyrzucić
(6 zdjęć)
Masz tylko tyle czasu, by zużyć ulubione kosmetyki. Później musisz je wyrzucić

Polecane wideo

Skomentuj

Wasze komentarze (2)

  • gość24-03-19, 17:31 cytuj
    Dokladnie. Przeprzeni hipokryci, nastawieni na dobry PR. Lansuja sie byciem eko, a w laboratorium maltreruja zwierzeta!
  • gość22-03-19, 11:53 cytuj
    Jeśli komuś naprawdę zależy na środowisku, to kupi szczoteczkę z drewnianą rączką. Poza tym firma Jordan testuje produkty na zwierzętach.