16 kwietnia 2018, autor: Lilim 3

Domowy pedicure krok po kroku! Rozpieść swoje stopy jak w profesjonalnym salonie

Lato zbliża się wielkimi krokami!

Domowy pedicure krok po kroku! Rozpieść swoje stopy jak w profesjonalnym salonie © iStock
Biorąc pod uwagę fakt, że pogoda w Polsce wciąż marudzi, Twoje stopy najprawdopodobniej nie widziały światła dziennego od wielu, długich miesięcy. Jeśli regularnie nie odwiedzasz kosmetyczki, istnieje duża szansa, że Twoje stopy mogą potrzebować gruntownego odświeżenia. W tym artykule zgromadziłyśmy wskazówki, które pomogą Ci przygotować stopy do lata.

Usuwanie martwego naskórka

Wygładzenie szorstkich pięt ostrym narzędziem może wydawać się kuszące. W rzeczywistości należy unikać „ostrych” pumeksów. Najważniejsze jest jednak nawilżanie. Polecamy kremy z mocznikiem, które odnawiają powierzchnię skóry w naturalny sposób.

ZOBACZ TEŻ: FISH PEDICURE ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY DLA ZDROWIA?! EKSPERCI BIJĄ NA ALARM!

Skracanie paznokci

Podczas obcinania paznokci, upewnij się, że metoda, którą wybrałaś, jest bezpieczna i nie wywoła infekcji lub wrastania paznokci. Profesjonalni pedicurzyści zalecają skracanie paznokci obcinaczkami do paznokci. Ostrzem nożyczek ciężko wykonać proste cięcie. Jak długie powinny być paznokcie u stóp? Powinny być krótkie, choć należy pozostawić fragment wolnego brzegu, aby nie naruszyć łożyska. Paznokci u stóp nie należy zbyt głęboko wycinać po bokach.

Redukcja skórek

Wbrew powszechnemu przekonaniu skórek paznokci u stóp nie usuwa się cążkami. Ryzyko zakażenia lub infekcji jest zbyt wielkie, dlatego skórki najpierw zmiękcza się przeznaczonymi do tego kosmetykami, a następnie delikatnie odsuwa dłutkiem.

ZOBACZ TEŻ: GENIALNE? A MOŻE TANDETNE? JAK OCENIACIE RAJSTOPY Z PALCAMI I PEDICUREM?

Nadawanie kształtu

Paznokcie u stóp wymagają opiłowania, nadania kształtu. Modelujemy je nieco inaczej niż paznokcie u rąk. Pozbywamy się ostrych zakończeń i opiłowujemy je do linii bocznego wału paznokcia. Jakie pilniczki sprawdzą się podczas pielęgnacji stóp? Polecamy te szklane lub papierowe.
Zobacz galerię:
Rozenek pokazała stopy na Insta. Raczej nie na taką reakcję fanów liczyła...
(7 zdjęć)
Rozenek pokazała stopy na Insta. Raczej nie na taką reakcję fanów liczyła...

Polecane wideo

Skomentuj

Wasze komentarze (3)

  • gość17-04-18, 13:26 cytuj
    zebra jak zwykle powaliła swoimi wspaniałymi radami...
  • gość17-04-18, 12:31 cytuj
    O Wow, elementarna pielęgnacja
  • gość17-04-18, 11:26 cytuj
    Krem z mocznikiem, obcinanje paznokci i isuwanie skorek, to dla was rozpieszczanie stop;)? To podstawowa higiena osobista. Nie robicie teho zima?