11 stycznia 2019, autor: jestemania 1

6 rzeczy, które wysuszają i niszczą skórę Twoich ust. O tym warto wiedzieć!

Zwracaj szczególną uwagę na TE rzeczy!

6 rzeczy, które wysuszają i niszczą skórę Twoich ust. O tym warto wiedzieć! unsplash.com
Usta w zimie przechodzą przez dość ciężki okres. Zimno, mróz na przemian z wysokim poziomem wilgoci – to nie są warunki idealne dla delikatnej skóry w tym miejscu. Zła pielęgnacja i brak wiedzy w unikaniu szkodliwych rzeczy działa na nas dodatkowo słabo. Czego warto unikać, jeśli nie chcemy mieć wysuszonych i spierzchniętych ust?BRAK OCHRONY PRZED SŁOŃCEM


To nie jest prawda, że usta warto smarować kremem jedynie w zimie. W lato są równie mocno narażone na promieniowanie UV i na wysuszanie. Brak odpowiedniej pielęgnacji w lato przykłada się do mocniejszego wysuszenia w zimie. To proste – kluczem jest pielęgnacja przez 365 dni w roku.

ZOBACZ TEŻ: PRZEGLĄD NAJLEPSZYCH BALSAMÓW DO UST, KTÓRE NAWILŻAJĄ I KOJĄ SPIERZCHNIĘTE USTA

NIEDOBÓR WITAMIN


Konkretnie rozchodzi się o niedobór witaminy B2, która jest niezbędna do tego, by usta były zdrowe i odpowiednio nawilżone. Jak o to zadbać? Odpowiedź jest prosta – przez dietę: jedz jajka, chude mięso oraz zielone warzywa. Zadbaj też o odpowiednią dawkę cynku i żelaza, aby zapobiegać odwadnianiu wewnętrznemu.

OBLIZYWANIE WARG


Mama miała rację, kiedy mówiła, żeby tego unikać. Ślina zmywa naturalne natłuszczenie z warg, co naturalnie prowadzi do wysuszania.

ZAPACHOWY BALSAM DO UST


Każdy balsam, który podejrzanie dobrze pachnie, powinien trafić pod Twoją lupę. Zacznij od sprawdzenia listy składników - zbyt mocne substancje zapachowe, mogą prowadzić do wysuszania warg oraz podrażniania ich delikatnej skóry. Jest też duża szansa, że możesz mieć alergię na wybrane składniki, takie jak masło shea, wosk pszczeli czy olej rycynowy.

BRAK ODPOWIEDNIEGO NAWODNIENIA


Słynne 8 szklanek wody dziennie pomoże Ci też utrzymać odpowiednie nawilżenie ust. Nieodpowiedni poziom minerałów jest bardzo szkodliwy w skutkach dla Twojej skóry, zatem nie zastanawiaj się, tylko pij wodę! W przypadku mocnego odwodnienia, Twoja dzienna porcja może sięgać nawet do 12 szklanek.

ZOBACZ TEŻ: Jak dbać o usta zimą? Właśnie tak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja!

INFEKCJE DROŻDŻOWO-GRZYBICZE


Mocno wysuszające się usta, które dodatkowo czasami są pokryte białym osadem, mogą wskazywać na infekcję drożdżową, która powstaje przez nadprodukcję tego ostatniego. Jeśli widzisz niepokojące objawy, doświadczasz swędzenia czy pieczenia – warto wybrać się do specjalisty w celu potwierdzenia bądź wyeliminowania swoich obaw.

Zobacz galerię:
Matowe usta bez wysuszenia.Nie musisz rezygnować z ich miękkości na rzecz koloru
(9 zdjęć)
Matowe usta bez wysuszenia.Nie musisz rezygnować z ich miękkości na rzecz koloru

Polecane wideo

Skomentuj

Wasze komentarze (1)

  • gość: Fiona25-01-19, 13:15 cytuj
    brak odpowiednich składników odżywczych w organizmie i niedowodnienie to główne przyczyny popękanych ust i suchej skóry. Ja to dużo owoców jem, piję niegazowaną ciosowiankę i łykam witaminy i nie narzekam ani na popękane usta ani na nic innego