12 stycznia 2019, autor: jestemania

Jak zrobić idealny warkocz dobierany, który doda Ci dziewczęcego uroku?

Prosta, szybka i efektowna fryzura na co dzień? Wpadnij na szybką lekcję warkocza dobieranego i ciesz się pięknymi włosami!

Jak zrobić idealny warkocz dobierany, który doda Ci dziewczęcego uroku? iStock.com
Ujarzmienie długich włosów to nie lada wyzwanie - szczególnie w Polsce, gdy pogoda zmienia się z dnia na dzień. Wychodząc rano do pracy możesz widzieć za oknem słońce, a wracając 8 godzin później musisz kombinować, jak nie zmoknąć bez parasola. I chociaż przepisów na szybkie fryzury i upięcia jest na pęczki, to jest jedna fryzura, która nigdy nie wyjdzie z mody i sprawdzi się w każdej sytuacji. Jest nią oczywiście warkocz.

ZOBACZ TEŻ: FRYZURA NA DZIEŃ, W KTÓRYM WŁOSY ODMAWIAJĄ WSPÓŁPRACY VIDEO

Warkocza można zrobić na naprawdę wiele sposobów. Najbardziej uniwersalnym i podstawowym z nich wszystkich zdaje się być francuski, inaczej nazywany dobieranym. Jest nie tylko elegancki, lecz także potrafi świetnie utrzymać włosy na miejscu. Szczególnie sprawdza się u Pań, które cieniują włosy i później mają problem z zebraniem ich w jedno miejsce. To właśnie dlatego tak wiele kobiet wybiera warkocz dobierany nie tylko na elegancką okazję, lecz także na trening na siłowni - zero wystających i przeszkadzających w ćwiczeniach włosów.

Nie musisz mieć wcale długich włosów aby dodać sobie dziewczęcego uroku za pomocą warkocza dobieranego. Nie musisz się tez obawiać tego, że warkocz może nie pasować do Twojego kształtu twarzy – to bardzo uniwersalna fryzura, która świetnie sprawdza się u każdej dziewczynki czy kobiety.

Oto, jak zrobić idealny warkocz dobierany krok po kroku:KROK 1: zacznij od wydzielenia włosów na czubku głowy, tuż nad czołem. Jeśli odpowiednio je złapiesz, wyśrodkujesz i podzielisz na 3 równe pasemka, perfekcyjnie zaczniesz cały proces. Pamiętaj, że każdy ruch przy czesaniu warkocza jest bardzo istotny – od razu widać na włosach, czy włosy zostały odpowiednio dobrane, podzielone czy splątane ze sobą. Jeśli masz problem z rozdzielaniem pasemek, pomagaj sobie spinkami. Najlepiej sprawdzą się plastikowe, z “nóżkami”. Przeplataj boczne pasma nad środkowym pasmem.

KROK 2: dobieraj włosy pasmami z obu boków głowy. Dołączaj je delikatnie do najbliższego pasma. Staraj się zbierać je w jedno pasmo, aby uniknąć rozdwajania się pasemek.

KROK 3: przeplataj pasma między sobą jak w zwykłym warkoczu. Nie zapominaj jednak za każdym razem dobierać podobną ilość włosów do pasemek z włosów po bokach.

KROK 4: dobieraj włosy do momentu aż skończą się po bokach i pod warkoczem. Dokończ warkocz normalnym splotem, takim jaki stosujesz w normalnym warkoczu.

ZOBACZ TEŻ: MASZ BAD HAIR DAY? ZOBACZ ŚWIETNE FRYZURY, KTÓRE SPRAWDZĄ SIĘ TEŻ W LENIWE DNI

Świetnie! Znasz już podstawy. Teraz możesz poznać kilka wariacji na temat warkocza dobieranego. Ta klasyczna forma, którą opisałyśmy wyżej, powinna stanowić teraz podstawę tego, co będziemy prezentować dalej. Warto więc nauczyć się podstaw, aby opanować trudniejsze techniki warkocza dobieranego.

WARKOCZ DOBIERANY PO BOKUNieco trudniejszą opcję stanowi warkocz dobierany po boku. Na pewno wielokrotnie widziałaś świetne, eleganckie włosy, ułożone z warkocza owiniętego wokół głowy bądź zaczynającego się na boku i kończącego z drugiej strony głowy. Nie ma w tym wielkiej filozofii - wystarczy znać kilka prostych trików. Zacznij od wydzielenia 3 pasemek po jednej bądź drugiej stronie głowy. Dobieraj pasma po bokach, przeplatając je nad pasmem środkowym. Jeśli chcesz, żeby warkocz oplatał Ci głowę, staraj się dobierać włosy przy czubkach włosów, biegnąć wzdłuż linii włosów wokół głowy. Możesz też poprowadzić taki warkocz na wybraną stronę włosów - wystarczy, że będziesz dobierać włosy po skosie.

WARKOCZ KŁOSNieco trudniejszą opcją jest warkocz tzw. kłos. Za każdym razem sprawia wrażenie bardzo dopracowanego i wymagającego, chociaż dla każdej osoby, która zna podstawy warkocza dobieranego, nie stanowi żadnego problemu. Warkocz ten zaczyna się na wysokości szyi. Tam dzielimy włosy na 2 części. Z jednej strony wydzielamy cienkie pasemko, od zewnętrznej strony pasemka, po czym przekładamy je górą na przeciwną część. Dokładnie to samo robimy z drugą stroną. Powtarzamy ten krok aż do momentu, w którym skończą nam się włosy.

ZOBACZ TEŻ: MUSICIE ZOBACZYĆ NAJNOWSZĄ FRYZURĘ NICOLE SCHERZINGER! (FOTO)

WARKOCZ HOLENDERSKIPodobną opcją do klasycznego francuskiego warkocza jest warkocz holenderski. Jest on bardziej wypukłą wersją standardowego dobierańca, co czyni go świetną alternatywą dla cienkich włosów - dodaje im objętości oraz puszystości. Plus, jest bardzo łatwy w wykonaniu. Zaczyna się go podobnie jak warkocz francuski - od zebrania 3 pasemek na czubku głowy. Następnie przekłada się pierwsze z brzegu pasmo bezpośrednio pod środkowym (to bardzo ważny krok), tak samo robi z drugim pasmem, z przeciwnej strony. Idzie on pod środkowe pasmo, a nie nad. Następnie dobieramy włosów i przekładamy je pod środkowym pasmem. Kontynuujemy do momentu, aż włosy się skończą. Na koniec można zastosować metodę pancaking'u, czyli delikatnego rozciągania upiętego warkocza, w celu powiększenia jego objętości.

Proste, prawda?

Którą z opcji wybierzesz na kolejne wielkie wyjście?

Zobacz galerię:
Ostro skrytykowała grzywki i wywołała burzę. "To nie jest fryzura dla dorosłych"
(7 zdjęć)
Ostro skrytykowała grzywki i wywołała burzę. "To nie jest fryzura dla dorosłych"

Polecane wideo

Skomentuj

Wasze komentarze

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!